Az Egyház természetes állapota a kisebbségi helyzet

2012. június 04., címkék: ökumenikus, sepsi enikő

Sepsi Enikő, a Károli Gáspár Református Egyetem dékánja képviselte az MRE-t a Marokkóban megrendezett egyházi konferencián. Az ő beszámolóját olvashatják.

A Károli a legjobbak között

2011. december 24., címkék: reformátusok lapja, Háttér, károli egyetem (kre), felvételi, sepsi enikő, református oktatás

A HVG hetilap minden év novemberében közzéteszi az úgynevezett Felvi-rangsort, amely a magyarországi felsőoktatási intézményeket karok szerint minősíti, minden tudományterületet egyetlen rangsorban. A hivatalosnak tekinthető felmérésben az idei összetett képzési rangsorban a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara (KRE-BTK) a 167 felsőoktatási kar közül az 5. helyen szerepel a rangsort évek óta vezető ELTE bölcsészkar és az azt követő három nagy általános orvostudományi kar után. Az abszolút kari rangsor szerint tehát a KRE-BTK jelenleg az ország második legjobb bölcsészkara.

Károli Könyvek a Károliról

2011. szeptember 22., címkék: sepsi enikő, reformátusok lapja, Hírek, könyvbemutató, károli egyetem (kre)

Új könyvsorozat indul a Károli Gáspár Református Egyetem és a L’Harmattan Kiadó gondozásában. A Károli Könyvekről Sepsi Enikőt, a Bölcsészettudományi Kar dékánját kérdeztük.

Rákóczi, Mikes és a bujdosók – konferencia a Károlin

2011. május 02., címkék: Történelem, rákóczi szabadságharc, sepsi enikő, történelem

Az akkori hazai belpolitikai és az európai diplomáciai helyzet mellett az emigráció hétköznapjait, az ott felvillanó reményeket, újrakezdési lehetőségeket, illetve Rákóczi és a bujdosók kultuszának a történetét is feldolgozzák a „Politikai játszmák – bujdosói hétköznapok (1711-1761)” című csütörtöki konferencia résztvevői.

Jó kezekben

2010. december 21., címkék: károli egyetem (kre), sepsi enikő, Háttér, református felsőoktatás, református oktatás

A Károli Bölcsészettudományi Kara jövőre is várja a továbbtanulni vágyó református fiatalokat. Az egyetem nyújtotta lehetőségekről Sepsi Enikő dékánt kérdeztük.

Francia kitüntetést vett át a Károli dékánja

2010. október 19., címkék: franciaország, sepsi enikő, Hírek

A bölcsészkar friss vezetője, Sepsi Enikő az Akadémiai Pálmák Lovagi fokozata elismerést kapta meg.

Legyen az országnak református elitje!

2010. április 09., címkék: sepsi enikő, károli egyetem, reformátusok lapja, Háttér

Francia állami kitüntetést kapott a Károli Gáspár Református Egyetem főtitkára. Sepsi Enikő az Eötvös Collegium Francia Műhelyének vezetőjeként végzett munkájáért kapta meg Akadémiai Pálmák Lovagi Fokozatát.